• Polepy

  Výroba tiskem nebo vyřezáním

  Zpracovaný a zadavatelem i majitelem auta odsouhlasený návrh putuje do výroby. Pro autoreklamu se používají především dvě technologie:

  Tisk velkoformátovým plotrem na litou fólii a následná aplikace na automobil

  Pokud zvolíte tuto variantu, můžete do návrhu zahrnout fotografie ve vysokém rozlišení a další složitější grafické prvky, například přechodové výplně. Pro delší trvanlivost se tiskne UV inkousty a vytištěný arch samolepící fólie může být opatřen UV laminací zabraňující rychlé vyblednutí reklamy účinkem slunečních paprsků. Pro aplikaci na okna se používá děrovaná okenní fólie. Potištěná fólie tvoří zpravidla jednolitou plochu, pro celopolep se používají speciální teplem tvarovatelné fólie, které zaoblené části automobilu dokonale obejmou. Kvalitní litá fólie vám poslouží i7 let.

  Vyřezávání z barevných fólií a jejich postupné lepení na vůz

  Řezaná grafika je vhodná pro jednodušší formy aplikace. Jednobarevné fólie lze na sebe vrstvit a tím tak vytvářet pestře barevné kombinace podle libosti. Tyto fólie není třeba laminovat, bez problému v exteriéru vydrží 3, 5, 7 i 9 let. Záleží na zvoleném typu a výrobci fólie. Řezanou grafiku lze na automobil aplikovat po částech, a to za pomoci přenosové fólie nebo papíru. Tak lze jednotlivé kusy vrstvit i na sebe.

  Obě varianty je možné vhodně kombinovat – plechové části například polepit vyřezávanou grafikou a okna tištěnou.